http://krainau.com/vitalni-lystivky/lystivky-z-dnem-sviatoho-mykolaia.html
День святого Миколая пов'язаний із вшануванням пам'яті одного з найвидатніших діячів раннього християнства. Чоловік прославився своїми вчинками та самовідданим служінням Богу. З раннього дитинства святитель вивчав Писання. В молоді роки отримав духовний сан (звання) та став проповідником. Багатство, яке перейшло у спадок від заможних батьків Миколая, було направлено на місіонерську роботу.
Миколаю приписуються численні дива. Під час мандрівки він воскресив смертельно травмованого моряка та почав вважатися захисником мандрівників, торговців і дітей. Одного разу чудотворець вирішив таємно допомогти трьом дівчатам, які не мали приданого. Праведник непомітно пробирався до будинку і залишав гаманець, наповнений грошима.
В один з таких візитів він кинув монети у димар, але вони не згоріли, а потрапили до носка однієї з панянок. Так з'явилася легенда про Санта Клауса. Дата смерті подвижника стала називатися Днем святителя Миколая Чудотворця.
http://krainau.com/vitalni-lystivky/lystivky-z-dnem-sviatoho-mykolaia.html
Тривимірний портрет святого Миколая, який вже деякі назвали найбільш реалістичним і точним, створила група учених з лабораторії лицьової анатомії при Ліверпульському університеті імені Джона Мура (Великобританія).
Як повідомляє «Фома в Україні», для цього вони, використовуючи антропометричні та історичні дані, застосували спеціальну технологію реставрації лицьових кісток і тканин і тривимірну інтерактивну технологію.
За словами професора Кароліни Уілкінсон, при реконструкції були задіяні «всі скелетні останки й історичні свідчення, отримані з наявних на сьогодні джерел.
При цьому, вчені використовували найсучасніші досягнення в галузі лицьової анатомії, детальні дані турецьких вчених з тканин і CGI-технології (комп'ютерної генерації зображень)».
Повідомляється, що, зокрема, дослідники відтворили зламаний ніс святого Миколая, який, за словами Кароліни Уілкінсон, зберіг після загоєння характерну легку асиметричність і надавав особі суворості.
https://ukurier.gov.ua/uk/news/yak-viglyadav-svyatij-mikolaj-trivimirnij-portret-/
Комментариев нет:
Отправить комментарий