Біохіміки, лаборанти та інші фахівці, які проводять аналітичні дослідження складу окремих речовин 23 жовтня неофіційно відзначають День моля. Незважаючи на молодість і кулуарність події з кожним роком воно набирає все більше послідовників.
Історія установи святкової дати
Ініціаторами введення незвичайного свята виступили хіміки з міста Прері-дю-Чиен в штаті Вісконсін. Один з активістів, Мауріс Ойлер, кілька років тому прочитав в журналі The Science Teacher тематичну наукову замітку. Натхненний статтею учитель хімії в 1991 році своїми силами організував Національний фонд благаючи, після чого негласно було затверджено існування самого дня моля.
Дата новоявленого події була обрана цікавим чином. Вчені встановили не тільки число святкування, а й певний час, виходячи з особливостей константи Авогадро. Останнє визначає чисельність специфічних молекул, атомів, що містяться в молі конкретного речовини, і орієнтовно дорівнює 6,02⋅10 в ступеня 23. Так з'явилася традиція відзначати торжество в період між 6:02 і 18:02 23 жовтня.
Моль як одна з основних одиниць вимірювання СІ був прийнятий в 1971 році. До цього часу розподіл грам-молекули пов'язували з масою досліджуваного об'єкта. Крім молей існує ще 6 головних величин системи одиниць міжнародного рівня:
- Секунда - одиниця часу.
- Ампер - силу електроструму.
- Метр - довжину.
- Кельвін - температуру досліджуваного зразка.
- Кілограм - масу предмета.
- Кандела - величину і силу світлової енергії.
Всі вони були затверджені Міжнародною асоціацією мір і ваг, чия центральна штаб-квартира розташовується у Франції. Сама організація працює під наглядом однойменного Комітету, що складається з 18 членів з різних держав-учасників.
Джерело;https://rus.team/holidays/mezhdunarodnyj-den-molya
Комментариев нет:
Отправить комментарий